Porównaj oferty

Kupić mieszkanie obciążone hipoteką. | Agencja Nieruchomości Warszawa

Kupić mieszkanie obciążone hipoteką. | Agencja Nieruchomości Warszawa

Wymuszona rozwijającą się wciąż gospodarką migracja Polaków w związku z pracą, stwarza sytuację, której polskie społeczeństwo, preferujące dotychczas pozostawanie przez całe życie w miejscu urodzenia, dotychczas prawie nie znało. Sytuacje te są związane w dużym stopniu z koniecznością zmiany miejsca pracy, bo tego wymaga pracodawca albo lepsze warunki pracy i płacy, jakie można znaleźć w innym mieście.

Tymczasem polskie, nienależące do szczególnie mobilnych społeczeństwo, w którym od pokoleń pokutuje przekonanie, że najlepiej mieszkać na własnym, nawet spłacając raty kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup mieszkania, domu lub innej nieruchomości, byle nie wzbogacać jakiegoś właściciela lokalu do wynajęcia. Co w takiej sytuacji robią Polacy, gdy okoliczności związane z pracą zmuszają ich do zmiany miejsca zamieszkania? Tylko nieliczni zastanawiają się nad wynajęciem komuś niespłaconego jeszcze mieszkania, domu lub innej nieruchomości, natomiast, jak pokazują statystyki, większość woli sprzedać swoje dotychczasowe lokum, pozbywając się w ten sposób jednego kredytu hipotecznego, zaciągniętego na to mieszkanie i zaciągnięcie nowego, na zakup kolejnego mieszkania, domu lub innej nieruchomości, bo w ten sposób postąpią zgodnie z przekonaniem, że najlepiej zamieszkać na swoim.

Czy warto się śpieszyć z zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

Ostatnio coraz więcej ekspertów ekonomicznych prorokuje, przytaczając dość przekonujące argumenty, że polską gospodarkę w najbliższych latach, czeka, co najmniej schłodzenie, jeśli nie spowolnienie, żeby o kryzysie nie wspominać. W ślad za takimi spekulacjami ekonomistów, pojawiają się także analizy ekspertów finansowych, także tych zatrudnianych przez banki, oferujące wciąż jedną z najbogatszych w Europie ofert na kredyty hipoteczne na zakup mieszkań, domów i innych nieruchomości. Czy te przewidywania spowodują obniżenie obserwowanej dzisiaj wysokiej gotowości banków do udzielania kredytów hipotecznych na zakup mieszkań, domów lub innych nieruchomości? To się dopiero okaże, gdy mniej optymistyczne prognozy ekonomiczne znajdą potwierdzenie w obserwowanej rzeczywistości. Jednak już teraz można się spotkać z opiniami ekspertów finansowych, że banki zbyt łatwo udzielają kredytów hipotecznych na zakupy mieszkań, domów lub innych nieruchomości.

Może z tego wynikać, że potencjalni nabywcy mieszkań, domów i innych nieruchomości na rynku pierwotnym od deweloperów, czy też z rynku wtórnego, powinni przyśpieszyć podjęcie decyzji, co do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. zanim banki nie zaczną schładzać gorącego obecnie wg opinii wielu ekspertów finansowych rynku kredytów hipotecznych. Gdyż może to oznaczać utrudnienia w przyznawaniu kredytów hipotecznych na zakup mieszkań, domów lub innych nieruchomości, których uzyskanie w chwili obecnej jest stosunkowo łatwe. Jeszcze jedną nową na polskim rynku kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów sytuacją mogącą przynieść większe wymagania banków w stosunku do potencjalnych kredytobiorców kredytów hipotecznych, może być coraz większe zainteresowanie kredytami buy to let. Jest to znana szczególnie na rynku brytyjskim forma zaciągania kredytów hipotecznych na zakup mieszkań pod wynajem. Może to się łączyć z faktem, że właściciele kilku mieszkań przeznaczonych na wynajem, jeśli wykażą się dobrą zdolnością kredytową i historią kredytową, z której wynika, że spłacają długi w ustalonych terminach, będą w oczach banku pewniejszym kredytobiorcą.

Powiązane posty

Sprzedać mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa

Wielu ekspertów i analityków rynku nieruchomości uparcie twierdzi, że okres boomu na tym rynku...

Kontynuuj czytanie

Sprzedaż nieruchomości – lepsza jakość, a nie ilość | Biuro Nieruchomości Premium

Jest przypuszczenie graniczące z pewnością, że 90% właścicieli sprzedających swoje...

Kontynuuj czytanie

Kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa | Milanówek

Niektórzy uważają, że kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość jest łatwiej niż...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji