Porównaj oferty

Jak posiadacz mieszkania może zostać landlordem | Agencja Nieruchomości Warszawa

Jak posiadacz mieszkania może zostać landlordem | Agencja Nieruchomości Warszawa

O tym, że polski rynek nieruchomości rozwija się, dojrzewa i upodabnia do rynków nieruchomości w rozwiniętych gospodarkach zachodnich, świadczy m.in. wciąż poszerzająca się oferta, dla potencjalnych klientów, chcących zainwestować swoje środki pieniężne w różne formy własności mieszkań, domów i innych nieruchomości.

Pośrednicy obrotu nieruchomościami, a także deweloperzy mogą przedstawiać coraz bogatszą ofertę korzystnego zainwestowania środków w mieszkania, domy i inne nieruchomości. Oferta ta staje się tym ciekawsza dla zasobniejszych obywateli, im częściej pojawiają się zawirowania i turbulencje w gospodarce, a zatem i na rynkach finansowych. W sytuacji, kiedy banki oferują coraz niższe stopy oprocentowania lokat i oszczędności, a jednocześnie rośnie ryzyko związane z inwestowaniem w papiery wartościowe, ewentualne inwestowanie w mieszkania, domy i inne nieruchomości z myślą o dochodach z ich wynajmowania, wydaje się być coraz bardziej racjonalne.

 Na rynku nieruchomości Zjednoczonego Królestwa od lat znany jest projekt „Buy to let”, czyli „Kup by wynająć”. Temu przedsięwzięciu towarzyszy niezwykle bogata oferta kredytowania inwestowania w zakupywanie mieszkań, domów lub innych nieruchomości. Także polski rynek nieruchomości wydaje się być coraz bardziej zainteresowany lokowaniem kapitału w nieruchomości przynoszące dochód swoim właścicielom. Widoczna jest coraz szersza oferta deweloperów sprzedawania mieszkań „pod klucz” i na wynajem oraz gotowość banków do udzielania kredytów hipotecznych na zakup mieszkań, domów Lu innych nieruch ości z myślą o wynajmie.

Eksperci rynku nieruchomości analizujący wszystkie zagadnienia związane z lokowaniem kapitału na rynku nieruchomości widzą w takim sposobie inwestowania więcej zalet niż wad.

Podstawową zaletą inwestowania w mieszkania, domy i inne nieruchomości pod wynajem jest zmniejszone do minimum ryzyko utraty zainwestowanych środków. Wszystkie analizy finansowe sporządzane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat wskazują, że mieszkania, domy i inne nieruchomości, nie tylko nie tracą z biegiem czasu na wartości, ale, wręcz przeciwnie – zyskują. Eksperci wiążą to z faktem, że z biegiem lat pod budowę nowych osiedli mieszkaniowych, czy to budowanych w formie budynków wielo mieszkaniowych, czy domów jednorodzinnych, znajdowane są tereny budowlane coraz bardziej odległe od podnoszących prestiż, wygodę i związaną z tym wartość mieszkań, domów i innych nieruchomości, centrów miast. Ten podnoszący wartość nieruchomości element bliskości centrów, gdzie mieszkańcy zdążają do pracy, czy do instytucji niezbędnych do załatwienia wielu życiowych spraw, szkół, ośrodków zdrowia, lub ośrodków kultury, jest jakby na bieżąco wyrównywany przez wciąż ulepszaną komunikację miejską – z obrzeży Warszawy szybciej do centrum można się obecnie przemieścić metrem niż najlepszym autem.

Widoczna jest tendencja, że deweloperzy wiele swoich inwestycji w postaci mieszkań pod wynajem, lokują w pobliżu wielkich renomowanych uczelni, gdzie wielu inwestorów w mieszkania, domy i inne nieruchomości, spodziewa się wielkiej liczby studentów zainteresowanych wynajmem mieszkania na czas studiów. Także miejscowości atrakcyjne turystycznie są miejscami, w których deweloperzy chętnie budują mieszkania, domy i inne nieruchomości pod wynajem.

Dość istotną wadą inwestowania w mieszkania na wynajem jest niewątpliwie fakt, że są to inwestycje o długich okresach zwrotu zainwestowanych środków. Eksperci rynku nieruchomości obliczają, że przeciętny okres zwrotu inwestycji w mieszkania, domy i inne nieruchomości, wynosi ok. 21-22 lat. Jednak wszyscy eksperci rynku nieruchomości, zapytani, czy warto inwestować w mieszkanie dom lub inną nieruchomość z myślą o wynajmie i mówiąc z angielska – stać się landlordem, z cało pewnością odpowiedzą, że warto.

Agencja Nieruchomości Żoliborz – lokalny Partner na rynku nieruchomości

Powiązane posty

Sprzedać mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa

Wielu ekspertów i analityków rynku nieruchomości uparcie twierdzi, że okres boomu na tym rynku...

Kontynuuj czytanie

Sprzedaż nieruchomości – lepsza jakość, a nie ilość | Biuro Nieruchomości Premium

Jest przypuszczenie graniczące z pewnością, że 90% właścicieli sprzedających swoje...

Kontynuuj czytanie

Kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa | Milanówek

Niektórzy uważają, że kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość jest łatwiej niż...

Kontynuuj czytanie