Porównaj oferty

Dom, czy mieszkanie oto jest pytanie! Agencja Nieruchomości Warszawa

Dom, czy mieszkanie oto jest pytanie! Agencja Nieruchomości Warszawa

Okazuje się, że i z takim hamletyzowaniem swoich klientów spotykali się doświadczeni eksperci rynku nieruchomości. Przy czym warto podkreślić przymiotnik: – doświadczeni. Tak się, bowiem składa, że tylko doświadczeni pośrednicy obrotu nieruchomościami mogą stwierdzić, że zgłaszali się do nich klienci po poradę, co wybrać na swoje miejsce zamieszkania: mieszkanie, dom lub inną nieruchomość.  Może, dlatego, że to przede wszystkim doświadczeni pośrednicy, którzy w kontaktach z klientami nie kierują się wyłącznie chęcią jak najszybszego podpisania z klientem umowy pośrednictwa i uzyskaniem należnej prowizji za usługę pośrednictwa? To właśnie doświadczeni pośrednicy wiedzą, że najlepszy klient pragnący zostać właścicielem mieszkania, domu lub innej nieruchomości, to taki, który po zapłaceniu pośrednikowi prowizji, pozostanie w przekonaniu, że dobrze wydał swoje pieniądze i zechce polecić swojego pośrednika innym potencjalnym nabywcom własnego lokum.

Żaden doświadczony pośrednik od lat pracujący na rynku nieruchomości, gdy spotka się z klientem, który nie potrafi sam rozstrzygnąć czy woli kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość, nie sięgnie natychmiast do swojego rejestru, żeby podsunąć klientowi odpowiedź najbardziej zgodną ze swoim własnym interesem, czyli ofertą sprzedaży domu albo mieszkania, z której będzie miał szybką i wysoką prowizję za pośrednictwo. Doświadczony pośrednik, przede wszystkim charakteryzuje się tym, że lubi swoją pracę i ludzi, którzy chcą być jego klientami i, dlatego właśnie, że lubi ludzi i swoją pracę, prosperuje na rynku nieruchomości wystarczająco długo, żeby zdobyć niezbędne doświadczenie. Każdy, kto został pośrednikiem na rynku nieruchomości, licząc wyłącznie na łatwą pracę i szybki zysk, długo tym pośrednikiem nie będzie i żadnego doświadczenia nie nabędzie.

Doświadczony pośrednik na rynku nieruchomości wie, że jego praca wymaga nie tylko wiedzy o przedmiocie obrotu, którym się zajmuje, czyli mieszkaniach, domach i innych nieruchomościach, ale i wynikającej z empatii, psychologii człowieka. To ta empatia dla potencjalnego klienta pozwoli pośrednikowi nawiązać kontakt z osobą chcącą sprzedać lub nabyć nieruchomość, a następnie poznać preferencje, jakimi ten klient będzie najbardziej zainteresowany.

Można, więc sobie wyobrazić, że jeśli do biura doświadczonego pośrednika obrotu nieruchomościami przyjdzie klient i zaskoczy go rzadko – co trzeba przyznać – padającym pytaniem, czy lepiej będzie, jak kupi dom, czy jednak mieszkanie, to doświadczony pośrednik poprosi, żeby klient usiadł, zaproponuje mi kawę albo herbatę i przeprowadzi z nim nacechowaną życzliwą cierpliwością rozmowę.

Dopiero na podstawie takiej wstępnej, niezobowiązującej rozmowy doświadczony pośrednik ma szansę dowiedzieć się, co sprawia, że jego potencjalny klient sam nie potrafi rozstrzygnąć, czy woli kupić dom, czy mieszkanie. Na pewno podczas tej wstępnej pogawędki doświadczony pośrednik dowie się, czy jego klient ma rodzinę i jaka jest liczna, czy dopiero ma zamiar tę rodzinę założyć? Dowie się też, czy klient woli mieć ogródek wokół własnego domu, czy kwiaty w skrzynkach na balkonie własnego mieszkania? Czy lubi mieć sąsiadów i utrzymywać z nimi przyjacielskie stosunki, czy odwrotnie? Czy chce zapewnić dzieciom szkołę w pobliżu miejsca zamieszkania, czy będzie chciał dowozić je do tej szkoły? Czy lubi majsterkować, kosić trawę, odśnieżać chodnik w pobliżu własnej posesji; czy woli, jak to za niego zrobią odpowiednie służby? Po zadaniu takich i jeszcze szeregu podobnych pytań, w tym także o możliwości finansowe, zdolność kredytową, historię kredytową itd. Itp., doświadczony pośrednik sięgnie po posiadane katalogi mieszkań, domów lub innych nieruch ości, żeby mu pomóc znaleźć odpowiedź na hamletowskie pytanie: dom, czy mieszkanie?

Agencja Nieruchomości Wilanów – lokalny Partner nieruchomości Premium

Powiązane posty

Sprzedać mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa

Wielu ekspertów i analityków rynku nieruchomości uparcie twierdzi, że okres boomu na tym rynku...

Kontynuuj czytanie

Sprzedaż nieruchomości – lepsza jakość, a nie ilość | Biuro Nieruchomości Premium

Jest przypuszczenie graniczące z pewnością, że 90% właścicieli sprzedających swoje...

Kontynuuj czytanie

Kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa | Milanówek

Niektórzy uważają, że kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość jest łatwiej niż...

Kontynuuj czytanie