Porównaj oferty

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości | Trinity House

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości | Trinity House

O tym, jak trudno jest precyzyjnie zaplanować przyszłość można się przekonać obserwując zjawiska towarzyszące obrotowi mieszkań, domów i innych nieruchomości na polskim rynku nieruchomości. Mimo, że mało kto może sobie pozwolić na beztroskę przy podejmowaniu życiowych decyzji, jakimi niewątpliwie są te, dotyczące zakupu albo sprzedaży mieszkania, domu lub innej nieruchomości, to eksperci obrotu nieruchomościami opisują coraz liczniejsze przypadki związane z nietypowymi do niedawna sytuacjami, jakie muszą rozwiązać właściciele świeżo zakupionych lokali. Czasem te problemy są dodatkowo skomplikowane przez fakt, że na zakup mieszkania domu, czy innej nieruchomości został zaciągnięty kredyt hipoteczny z długim okresem spłat.

Jedną z głównych przyczyn wielu tych nietypowych zjawisk na rynku nieruchomości, niewątpliwie jest… integracja europejska. Polki i Polacy w coraz większym stopniu stają się obywatelami Unii Europejskiej, a to powoduje, że coraz częściej podejmują pracę i osiedlają się na dłużej w różnych państwach Unii. Po paru latach mieszkania za granicą, gdzie dzieci chodzą do szkół, a i stosunki w pracy i z sąsiadami układają się coraz lepiej, Polki i Polacy, którzy wyjeżdżali kiedyś z Polski z myślą, że za jakiś czas powrócą, najpierw odkładają decyzję o powrocie z roku na rok, później pojawia się myśl, żeby jednak zostać na stały w nowym kraju, aż w końcu zapada definitywna decyzja: – zostajemy tu na stałe!

Tymczasem w Polsce, oprócz rodziny i przyjaciół pozostają sprawy, które z nią nie tylko wiążą, jak przede wszystkim własne mieszkanie, dom lub inna nieruchomość, ale często także ciążą, jak spłacany wciąż kredyt hipoteczny, zaciągnięty na mieszkanie lub dom, w którym miało się przecież spędzić całe życie. Najprościej jest, rzecz jasna pozbyć się kłopotu, a przy okazji ciążącego kredytu, sprzedając mieszkanie lub dom. Ba, ale co wtedy, gdy obowiązki związane z pracą nie pozwalają na częste wyjazdy do Polski i dłuższe przebywanie tam, czego wymaga niełatwa procedura związana ze sprzedażą mieszkania, domu lub innej nieruchomości? Dobrze, jak się ma godnego zaufania krewnego, który weźmie na siebie dość uciążliwe obowiązki i wyposażony w notarialnie potwierdzone pełnomocnictwo, doprowadzi sprzedaż do pożądanego zakończenia, czyli na podstawie aktu notarialnego, przeniesienia własności na jej nabywcę. Praktyka pokazuje jednak, że znalezienie krewnego, który chce, może i potrafi zająć się sprzedażą mieszkania, domu lub innej nieruchomości wcale nie jest takie łatwe, a najczęściej wręcz niemożliwe. Co pozostaje?

Pozostaje zwrócić się do profesjonalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Żeby znaleźć odpowiednie biuro obrotu nieruchomościami, które zechce zająć się sprzedażą mieszkania, domu lub nieruchomości, której właściciel przebywa za granicą, nie jest konieczny jego osobisty przyjazd do kraju. Wystarczy na podstawie rankingów i porównywarek dostępnych w Internecie znaleźć operujące na terenie, w którym ulokowana jest przeznaczona do sprzedaży nieruchomość, odpowiednie biuro oferujące usługi w zakresie obrotu nieruchomościami i wypełniając odpowiednie rubryki w opublikowanym na stronie internetowej biura formularzu zgłoszenia mieszkania, domu lub innej nieruchomości do sprzedaży, nawiązać kontakt z pośrednikiem. Zapewne na pozostawiony w zgłoszeniu numer telefonu przyjdzie wkrótce SMS, proponujący umówienie się na rozmowę telefoniczną w dogodnym dla klienta czasie. Jeśli zgłaszający się sprzedający nieruchomość klient, nawiąże kontakt z pośrednikiem, pokieruje on krok po kroku klienta i wskaże mu konieczne do wykonania czynności. Właściwie po podpisaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej umowy pośrednictwa, osobista obecność sprzedającego nieruchomość w kraju będzie niezbędna tylko raz: – gdy będzie się musiał on stawić w biurze notarialnym w celu podpisania aktu notarialnego, potwierdzającego przeniesienie własności na nabywcę mieszkania, domu lub innej nieruchomości.

Powiązane posty

Sprzedać mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa

Wielu ekspertów i analityków rynku nieruchomości uparcie twierdzi, że okres boomu na tym rynku...

Kontynuuj czytanie

Sprzedaż nieruchomości – lepsza jakość, a nie ilość | Biuro Nieruchomości Premium

Jest przypuszczenie graniczące z pewnością, że 90% właścicieli sprzedających swoje...

Kontynuuj czytanie

Kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość | Biuro Nieruchomości Warszawa | Milanówek

Niektórzy uważają, że kupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość jest łatwiej niż...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji