Porównaj oferty

W góry w góry miły bracie, nieruchomość czeka na cię! | Biuro Nieruchomości Trinity House

W góry w góry miły bracie, nieruchomość czeka na cię! | Biuro Nieruchomości Trinity House

Ten lekko sparafrazowany cytat, oddaje dobrze skalę zmian oczekiwań, jakie mają współcześni miłośnicy gór, w stosunku do tych z XIX w. dla, których Wincenty Pol napisał wiersz, z którego ten cytat pochodzi.

Swobody w górach takiej, jaką opisywał Pol, trudno się w dzisiejszych górach doszukiwać. Zamiast wielkich bezludnych, cichych przestrzeni, góry oferują dzisiaj swoim miłośnikom inne atrakcje. Te atrakcje, bynajmniej, nie ograniczają się do narciarstwa. Chociaż na pewno „białe szaleństwo” jest pierwszą spośród nich, to jednak góry są dla wielu turystów atrakcyjne przez cały rok. Dlatego to właśnie miejscowości górskie przyciągające turystów przez cały rok, w odróżnieniu od miejscowości nadmorskich, jak magnez przyciągają do siebie także inwestorów i to nie tylko potentatów finansowych, budujących tam sieci hotelowe i potężną infrastrukturę związaną z narciarstwem i turystyką górską, ale także pojedyncze osoby, marzące o swoim kąciku z pięknym pejzażem górskim za oknem. Są wśród tych zagorzałych miłośników gór, także takie osoby, które chętnie połączą przyjemne z pożytecznym i zainwestują w nieruchomość w górach, gdzie zrealizują swoje urlopowe plany połączone z możliwością nie tylko zwrotu kosztów urlopu, ale uzyskania niemałych korzyści finansowych.

Gdzie najkorzystniej zainwestować w górach?

Nikt uczciwy nie odpowie na tak postawione pytanie wprost i bez wahania. No, chyba, że ktoś, kto zarabia na promowaniu określonego biznesu. Rzecz w tym, że każda opcja inwestowania w turystyczną infrastrukturę rekreacyjno-turystyczną ma, co najmniej dwie strony.

Wiadomo, że wyższe ceny wynajmu lokali, dające możliwość szybszej amortyzacji zainwestowanych środków, stosuje się w znanych miejscowościach, w których funkcjonuje szereg wyciągów narciarskich i znakomicie przygotowanych do zjazdu stoków, które w razie potrzeby są sztucznie dośnieżane, żeby o tak podstawowych rzeczach, jak oświetlenie i wyciągi nie wspominać. Duży popyt dyktuje wyższe ceny usług i wynajmowanych lokali. Ale, jak łatwo się domyślić, także konieczne do zainwestowania środki muszą być o wiele wyższe w takich znanych kurortach, jak Zakopane, Krynica, Szczyrk Karpacz, czy inne. 

W obliczu takich wahań, wielu ekspertów rynku nieruchomości wskazuje olbrzymie tempo, w jakim rozwijają się mniej znane miejscowości górskie, które do swoich naturalnych warunków dokładają świetną infrastrukturę sportowo-turystyczną, dzięki którym natychmiast podnosi się ich atrakcyjność, a w ślad za nią rośnie popyt na mieszkania i apartamenty do wynajęcia. Tak, więc łatwiej niż na pytanie, gdzie, odpowiedzieć, czy warto zainwestować w nieruchomości w miejscowościach górskich

Bo wtedy, bez względu na to, gdzie się zainwestuje, okaże się, że było warto.

A co, jeśli nie można osobiście zamieszkać w zakupionym w górach mieszkaniu lud domu?

Dzisiejsze bogate oferty inwestowania w nieruchomości w miejscowościach górskich, przewidują sytuacje, w których właściciele mieszkań, domów oraz apartamentów i condominiów, nie tylko nie mogą w nich sami na stałe zamieszkać, ale i odpowiednio często swojej własności doglądać. Istnieją i rozwijają się firmy proponujące usługi od sprzątania i doglądania mieszkań i apartamentów, poprzez wyszukiwanie najemców i pobrania od nich należności za wynajem.

Chcesz, więc zainwestować w condo, apartament, mieszkanie lub dom na wynajem? Jedź w góry miły bracie!

Powiązane posty

Co robić, gdy trzeba szybko sprzedać mieszkanie? | Biuro Nieruchomości Warszawa

Mimo, że rynek nieruchomości w Polsce jest jeszcze ciągle w fazie rozwojowej, co oznacza, ni...

Kontynuuj czytanie

Zaoszczędzić na kosztach nabycia nieruchomości | Agencja Nieruchomości Warszawa

Wystarczy spróbować sobie wyobrazić, kiedy i jak ma zdobyć wiedzę i doświadczenie potencjalny...

Kontynuuj czytanie

Za co pan Nowak podziękował pośredniczce z Biura Nieruchomości?

Pan Nowak, dopiero, gdy razem ze swoją żoną opuszczali biuro notarialne, gdzie właśnie...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji